Elhunyt Dr. Magos András

2021. november 30.

Fájdalommal tudatjuk, hogy a tanszékünk egykori munkatársa, Magos András docens, hosszú betegséget követően, életének 81. évében elhunyt.

András közvetlenül a Műegyetem elvégzése után, 1964-től 2010-ig, nyugdíjba vonulásáig dolgozott a tanszéken. Egyetemi doktori, majd kandidátusi fokozatát 1995-ben PhD fokozatként ismerték el.

Oktatta a hálózatok, jelek és rendszerek, valamint az elektromágneses terek témakörének szinte minden tantárgyát magyar, német és francia nyelven egyaránt, miközben angolul is folyékonyan, oroszul is jól beszélt. Vele közvetlenebb kapcsolatban álló munkatársai nagyra értékelték alapos elméleti tudását, matematikai precizitását, igényességét. Kutatási területe a vezetett hullámok elmélete és a relativisztikus elektrodinamika volt. 1991-től sok éven keresztül a Villamosmérnöki és Informatikai Kar kari tanácsának választott tagja volt. Nyugdíjasként a legutóbbi időkig rendszeresen megfordult a tanszéken, az ünnepi alkalmakra is szívesen visszalátogatott.

Jó emlékét megőrizzük a szívünkben.

Magos András