Első űrmérnök mesterképzés szeptembertől a tanszéken - Tájékoztató

2022. augusztus 22. 15:15

A BME űrmérnök mesterképzése hazánkban az első űrmérnöki diplomát adó egyetemi szak, ahol olyan felsőfokú ismeretekkel rendelkező műszaki szakembereket képzünk, akik az űrtechnológiához, űrkutatáshoz kapcsolódó, elsősorban mérnöki jellegű tervezési, fejlesztési, gyártási és üzemeltetési feladatokat képesek ellátni. A szak szeptemberben kezdi meg első oktatási félévét, gesztor tanszéke pedig a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék.

Az űrmérnök mesterszakra felvett hallgatóink számára orientációs délutánt szervezünk, melynek időpontja augusztus 31., 14.30-17.30, helyszíne pedig a BME Q épület, földszint, QB.F08-as terem.

Az eseményen hallgatóink számára szakspecifikus tájékoztatót tartunk, amely kötetlen beszélgetést is tartalmaz. A rendezvényre meghívást kaptak a szak oktatói, különféle hazai űripari vállalatok képviselői és az egyetemi szakkollégiumok is.

Ezt megelőzően a kar általános MSc tájékoztatót tart 13.00-14.00 óra között a Q.I. Simonyi teremben.