Zsebműholdak a Műegyetemen - Simonyi Konferencia

2022. április 21. 14:30

A 2022. április 27-én megrendezésre kerülő Simonyi Konferencián Herman Tibor kollégánk a BME hallgatói és oktatói által fejlesztett, első négy magyar zsebműhold fejlesztéséről, illetve a hozzájuk köthető kutatási eredményekről fog előadást tartani. Az előadásra 18:00-18:30 között, az I épület IB026-os nagyelőadójában fog sor kerülni.

A konferencián való résztvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Bővebb információk:

Az előadás kivonata:

Magyarország első négy műholdja a Műegyetemen készült. A MASAT-1, az első magyar műholdként került a világűrbe. Őt követte további három társa, úgy mint a SMOG-P, az ATL-1 és a SMOG-1, akik már a PocketQube, vagyis zsebműhold kategóriába tartoztak. Közülük a SMOG-P úttörőként, a világ első működő 1 egységnyi PocketQube-ja volt. Az egyetemi oktatók és hallgatók által fejlesztett műholdak mind sikeres küldetést tudhatnak maguk mögött, és 100%-os működési statisztikával büszkélkedhetnek. Az előadásban a fejlesztésről és a kutatási eredményekről kaphat ízelítőt a hallgatóság.